Regały przesuwne (jezdne)

Regały przesuwne szatniowe

Nowoczesne regały jezdne, przesuwne, które dedykowane są pomieszczeniom szatniowym, pozwolą na ekonomiczne zagospodarowanie wnętrz – zachowanie ich jak największej funkcjonalności. Są systemami meblowymi wyróżniającymi się ponadprzeciętną funkcjonalnością, dlatego też doskonale odnajdą się zarówno w niewielkich przestrzeniach, jak i przestronnych halach. Co ważne – ułatwią przechowywanie odzieży. Tradycyjne systemy aranżacyjne zajmowałyby nawet do 80% więcej miejsca, jednak dzięki naszym realizacjom możliwe jest wyposażenie powierzchni szatniowych w eleganckie i praktyczne rozwiązania.

Indywidualne dopasowanie regałów przesuwnych w szatni

Niepodważalną zaletą naszych propozycji jest możliwość dopasowania ich do indywidualnych oczekiwań Klienta. Regały przesuwne wykonujemy na wymiar, dbając również o odpowiedni montaż torowiska. Wszystkie elementy konstrukcyjne naszych systemów meblowych wykonywane są z trwałych materiałów – m.in. z blachy. Przesunięcia regałów jezdnych dokonuje się za pomocą specjalnego pokrętła – takie rozwiązanie nie wymaga od użytkownika sporych nakładów siły. W prostym użytkowaniu systemu pomagają odporne względem intensywnej eksploatacji łożyska. Istnieje także możliwość zablokowania modułu (każdego z osobna), co pozwala uniknąć jego samoczynnemu przemieszczaniu się po szynach. Dostęp do odzieży umieszczonej w tak przygotowanym systemie szafek szatniowych jest wyjątkowo prosty i sprawny.

W przypadku pomieszczeń o niestandardowych rozwiązaniach architektonicznych jesteśmy w stanie wykonać w naszych realizacjach specjalne wycięcia, które pozwolą Państwu wyposażyć dane pomieszczenie w nowoczesny system meblowy.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje regałów przesuwnych:

Regały do szatni – jak wybrać regały szatniowe?

Regały szatniowe powinny być funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Jednocześnie dobrze, aby umożliwiały optymalizację, jak najlepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. Tradycyjne rozwiązania (jak zestawy mebli sztaniowych) jednak na to nie pozwalają, przez co możliwości wnętrz są niewykorzystywane. Jak tego uniknąć? Decydując się na regały jezdne szatniowe, czyli system mebli przesuwnych. Co to oznacza?

Poszczególne regały wyposażone są w prowadnice, dzięki czemu można zamontować je na specjalnym torowisku. Pojedyncze meble mogą znajdować się zaraz obok siebie, bez przerw lub z ich minimalną ilością. Natomiast gdy potrzebny jest dostęp do konkretnej półki, to wtedy za pomocą napędu korbowego, znajdującego się na każdym regale, w prosty i szybki sposób można przesunąć całość tak, aby uzyskać korytarz o pożądanej szerokości. Jednocześnie, aby zachować standardy bezpieczeństwa, meble posiadają blokadę, którą w łatwy sposób się aktywuję, zmniejszając tym samym ryzyko samoczynnego przemieszczania się regałów po torowisku.

Regały przesuwne szatniowe – zalety

Regały przesuwne do szatni to przede wszystkim oszczędność miejsca. Stosując ten system, można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Dzięki temu, że nie ma konieczności projektowania korytarzy o wymaganej przepisami odległości pomiędzy każdym rzędem regałów, mebli zmieści się o wiele więcej. Jednocześnie dostęp do półek jest swobodny, a aktywacja mechanizmu napędowego nie wymaga użycia siły. To sprawia, że regały przesuwne szatniowe są nie tylko ergonomiczne, ale również wygodne w stosowaniu.

Więcej półek w szatniach przekłada się na większe zadowolenie użytkowników, którzy nie są sfrustrowani tym, że na ich odzież zabrakło miejsca. To wszystko wpływa też na znacznie wyższą jakość obsługi.

Regały jezdne do szatni na wymiar, serwis mebli przesuwnych

Regały jezdne do szatni to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przestronnych halach, jak i w niedużych pomieszczaniach. Jest to możliwe dzięki temu, że meble projektowane są na wymiar, a Ty masz realny wpływ na poszczególne parametry.

Ich funkcjonalność oraz uniwersalność opiera się przede wszystkim na tym, że długość torowiska może być indywidualnie ustalana, tym samym dopasowując się do możliwości przestrzennych panujących w lokalu. Dopiero na tej podstawie wyliczana jest ilość regałów, które się zmieszczą, z uwzględnieniem odstępu, jaki powinien być zachowany, by móc utworzyć korytarz pomiędzy nimi. Dodatkowo możesz zdecydować się na jeden z rodzajów torowiska – wpuszczany w podłogę, z obustronnymi najazdami lub podłogę własną regałów. Tym samym nie ma znaczenia, czy na meble przesuwne zdecydujesz się na etapie projektowania obiektu, czy jego remontu, modernizacji.

Zamawiając regały jezdne szatniowe, określasz długość i wysokość mebli, a także głębokość i długość półek. Dzięki akcesoriom do mebli przesuwnych masz opcję ich dodatkowej personalizacji.

I choć cały system jest niezawodny i trwały, jak każdy mechanizm wymaga konserwacji celem utrzymania go w dobrej kondycji. W Silesia MEBLE zajmujemy się serwisem regałów różnych producentów. Skontaktuj się z nami, aby zamówić meble przesuwne na wymiar lub zadbać o ich regularne serwisowanie.