Meble metalowe biurowe

Biurka i kontenerki

Bardzo funkcjonalne biurka metalowe i kontenerki pozwolą Państwu stworzyć ergonomiczne i komfortowe miejsce do pracy. Polecamy biurko z blatem meblowym na szafkach z szufladami zamykanymi centralnie na zamek obrotowy z kluczykiem patentowym. Doskonale sprawdzi się w warsztacie lub pracowni projektowej. Ponadto w asortymencie stoliki do komputera PC z wysuwaną półką na klawiaturę oraz stół z szafką kontenerem, jak i samodzielne kontenery wyposażone w kółka. Można dostawiać je do biurek zwiększając miejsce do przechowywania.

Dostępne modele:

Biurka metalowe – zalety i wady

Meble metalowe, w tym biurka oraz kontenerki, cieszą się coraz większą popularnością. Są równie praktyczne, co estetyczne, a przy tym – uniwersalne, sprawdzą się w każdym biurze.

Jakie są ich zalety? Przede wszystkim trwałość, wytrzymałość. Metalowe biurka są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie niszczą się tak szybko, jak te wykonane z płyty meblowej. Jednym zagrożeniem w ich przypadku jest powstawanie rdzy, ale dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu przed korozją, bardzo łatwo temu zapobiec. Metalowe biurka najczęściej maluje się proszkowo, co minimalizuje ryzyko rozwijania się rdzy i przy okazji sprawia, że można osiągnąć różną kolorystykę.

Jakie są jeszcze ich zalety? Dzięki temu, że metalowe biurka charakteryzują się stosunkowo wysoką nośnością przy jednoczesnym zastosowaniu korpusu o kompaktowych kształtach, takie meble są mniej masywne, niż np. drewniane. Oprócz tego bardzo łatwo jest je wyczyścić, nawet z plam po długopisie lub pieczątce, ponieważ nawet mocniejszy detergent nie powinien im zaszkodzić.

Dodatkowo meble metalowe to czasami jedyne rozwiązanie, np. w zakładach chemicznych, fabrykach. Czemu? Ponieważ są one odporne na działanie skrajnych temperatur oraz kwasów, w razie jakiegokolwiek wypadku nie ulegną zniszczeniu. Czy mają natomiast jakieś wady? Jedynym minusem jest to, że biurka metalowe mogą nie pasować do każdej aranżacji, np. do klasycznego gabinetu prawniczego. Aczkolwiek doskonale odnajdą się w każdym nowoczesnym wnętrzu.

Jak wybrać biurko metalowe? Rodzaje

Pierwszym i zwykle najważniejszym kryterium wyboru biurek jest głębokość oraz szerokość. W przypadku głębokości polecaną wartością jest 70 cm – taki mebel jest praktyczny, wygodny w użytkowaniu podczas codziennej pracy. Szerokość należy natomiast dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości lokalowych.

W zależności od charakteru i stylu pracy można zdecydować się na:

  • biurko metalowe z szufladami po obu stronach;
  • biurko z kontenerkiem po jednej stronie;
  • biurko komputerowe metalowe.

Biurko metalowe biurowe, które ma szuflady po obu stronach, sprawdzi się w przypadku osób zajmujących się na co dzień różnego typu dokumentacją. Jego minusem jest natomiast mniejsza ilość miejsca na krzesło (choć i tak można się przy nim komfortowo rozsiąść). Bardziej uniwersalne jest biurko z tylko jednym kontenerkiem/szufladą kartotekową. To złoty środek pomiędzy komfortem a funkcjonalnością. Można też zakupić mebel bez żadnych półek i do niego dokupić wysuwany, mobilny kontenerek pod biurko metalowy. Natomiast biurko komputerowe jest wyposażone w wysuwaną półkę na klawiaturę, zazwyczaj jest też nieco wyższe.

Metalowe meble – nowoczesny design w Twoim biurze

Metalowe biurka charakteryzują się prostym, minimalistycznym designem. Można je znaleźć m.in. w kolorze szarym lub białym, dzięki czemu doskonale pasują do nowoczesnego wystroju biura. Jeśli chcesz się o tym przekonać, sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z przedstawicielem Silesia MEBLE, aby dowiedzieć się więcej na temat sprzedawanych przez nas mebli biurowych.