Regały przesuwne (jezdne)

Regały na teczki zawieszkowe

Regały przesuwne - porządek w firmowej dokumentacji

Dla wielu przedsiębiorców organizacja archiwum jest wyjątkowym wyzwaniem logistycznym. Przede wszystkim wymaga zagospodarowania odpowiedniego pomieszczenia, w którym zbiory mogłyby być przechowywane w sposób uporządkowany i jednocześnie bezpieczny. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie naszych regałów przesuwnych, które pomogą m.in. w przechowywaniu teczek zawieszkowych z firmową dokumentacją czy dokumentacją kadrową.
 

Regały jezdne to oszczędność nawet 80% miejsca

Systemy meblowe, które wykonuje firma Silesia Meble, służą praktycznemu i jak najbardziej ekonomicznemu wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Dlatego też atutem wyróżniającym nasze realizacje są regały jezdne, poruszające się po specjalnych szynach, pozwalające zaoszczędzić nawet do 80% wolnej przestrzeni, która w przypadku aranżacji tradycyjnymi meblami byłaby zajęta. Nowoczesna technologia, odpowiednia konstrukcja oraz wykorzystanie najlepszych materiałów zaowocowało stworzeniem systemów, które łączą w sobie elegancką stylistykę oraz maksymalną funkcjonalność. Każdy moduł daje się w prosty sposób przesunąć. Jego samoczynnemu przemieszczaniu zapobiegnie blokada, w którą jest wyposażony.
 
Atuty, którymi wyróżniają się regały przesuwne:
  • łatwość obsługi (przesuwanie nie wymaga użycia sporych nakładów siły),
  • estetyczny wygląd (dopasowują się do każdego pomieszczenia),
  • dopasowany wymiar (systemy wykonywane na zamówienie),
  • trwałość (nawet po wielu latach zachowują swoją funkcjonalność),
  • bezpieczeństwo (każdy moduł wyposażony w skuteczną blokadę),
  • indywidualne dopasowanie – instalacja torowiska zgodnie z życzeniem Klienta (jeden z trzech możliwych wariantów).
     

Zobacz galerię

Zobacz realizacje regałów przesuwnych na firmową dokumentację:

Czym się różnią regały przesuwne od tradycyjnych?

Regały przesuwne jezdne to meble, które coraz częściej stosuje się w archiwach, biurach. W przeciwieństwie do rozwiązań tradycyjnych umożliwiają pełne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. W jaki sposób?

Standardowe regały do biura muszą być tak rozmieszczone, aby pomiędzy wszystkimi meblami znajdowały się korytarze o wymaganej przepisami szerokości. To w znaczny sposób ogranicza ilość mebli, a gdy tych zaczyna brakować, istnieje konieczność znalezienia kolejnego pomieszczenia, co najczęściej wiąże się z ponoszeniem dodatkowych wydatków na wynajem. Regały jezdne pozwalają na optymalizację dostępnej przestrzeni.

To ciąg mebli (modułów), które dzięki temu, że wyposażone są w specjalne prowadnice oraz napęd, mogą poruszać się po zamontowanym w podłodze torowisku. Są tak projektowane, aby poszczególne regały ściśle przylegały do siebie. W sytuacji, gdy konieczny jest dostęp do konkretnego modułu, przesuwa się je, tworząc korytarz, drogę wewnętrzną. Tym samym znacząco zmniejsza się ilość korytarzy, więcej przestrzeni wykorzystywana jest na regały na dokumenty.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że można stosować je w każdym archiwum, magazynie, bez względu na wielkość. Zobacz dedykowane do archiwów regały archiwalne przesuwne.

Regały na teczki zawieszkowe

Wszystkie regały jezdne działają w podobny sposób, mogą natomiast różnić się rodzajem półek. W biurach, archiwach najczęściej wykorzystuje się regały na teczki zawieszkowe. Posiadają wysuwane szuflady bez podłoża, które umożliwiają zawieszenie teczek na odpowiednio zaprojektowanej ramie. Najczęściej odległości pomiędzy kolejnymi szufladami dopasowywane są do standardowych wymiarów teczek, aczkolwiek, jak zaraz się przekonasz, można te parametry zmieniać wedle swoich potrzeb.

Tego typu regały na dokumenty to nie tylko wygoda i oszczędność miejsca, ale również sposób na zachowanie porządku w archiwum. W sytuacji, gdy teczki przechowywane są w klasycznych półkach, utrudnione jest ich przeszukiwanie, a to często prowadzi do bałaganu. Meble wyposażone w system do składowania teczek zawieszkowych umożliwiają ich łatwe i szybkie wyciąganie.

Regały na teczki – parametry

Regał do biura na dokumenty to rozwiązanie, które zwykle wykonywane jest na indywidualne zamówienie. Oznacza to, że możesz zadecydować o podstawowych parametrach. W pierwszej kolejności wybiera się jeden z trzech rodzajów szyn, torowiska. Możesz określić m.in. wysokość regału, długość i głębokość półek, a także odstęp pomiędzy nimi. Długość toru, całego ciągu mebli dostosowuje się do wymiarów pomieszczenia, dlatego jak już wcześniej wspominaliśmy, regały jezdne sprawdzą się nawet w niedużych archiwach, biurach. Jeszcze jedną opcją, z której firmy chętnie korzystają, jest możliwość wykonania dwóch rodzajów półek na tym samym regale – na teczki zawieszkowe oraz pozostałe dokumenty.

Producent regałów przesuwnych

Regały do firmy wykonuje producent z wieloletnim doświadczeniem Silesia MEBLE. Zaprojektuje ciąg mebli dopasowany do Twoich potrzeb, a także zaproponuje najlepsze rozwiązania. Oprócz tego oferuje serwis regałów przesuwnych w ramach dodatkowej usługi, dzięki czemu możesz zyskać pewność, że cała konstrukcja będzie dobrze służyć przez wiele lat.