Meble warsztatowe

Szafy narzędziowe

Prezentowane szafki narzędziowe metalowe na narzędzia zamienią każdy warsztat w miejsce funkcjonalne i uporządkowane. Polecamy standardową szafę z drzwiami uchylnymi oraz niewielkie szafki wiszące idealne do zamontowania nad stołem roboczym. W asortymencie również szafa z półkami wysuwanymi z blatem wykończonym gumą, przez co mebel może służyć również jako stół roboczy. W ofercie modele wyposażone w zamek cylindryczny na kluczyk patentowy. Drzwiczki półek wiszących wyposażone w zawiesia do drobnych narzędzi, śrubokrętów itp.

Dostępne modele:

Szafy narzędziowe — co to za meble warsztatowe?

Szafy narzędziowe to meble warsztatowe przeznaczone do przechowywania narzędzi, sprzętu, materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych. Zazwyczaj posiadają wiele szufladek, przegródek i półek, które ułatwiają organizację przemiotow. Szafa narzędziowa z szufladami dostępna jest w różnych rozmiarach i pojemnościach. Wybór odpowiedniego mebla zależy od ilości narzędzi, które mają być w niej przechowywane.

Szafy narzędziowe z szufladami można podzielić na dwa główne typy:

  1. stojące szafy narzędziowe, które są najbardziej popularnym typem mebli warsztatowych; zapewniają dużo miejsca do przechowywania;
  2. wiszące szafy narzędziowe warsztatowe — mniejsze i lżejsze niż stojące modele; idealne do montażu na ścianie w warsztatach lub magazynach o ograniczonej przestrzeni.

Gdzie i dla kogo sprawdzi się szafa narzędziowa warsztatowa?

Szafy narzędziowe sprawdzają się w wielu różnych miejscach i dla wielu różnych osób. Stanowią świetne rozwiązanie w warsztatach oraz pracowniach. Ułatwiają organizację narzędzi i materiałów, co może poprawić wydajność pracy i ułatwić utrzymanie porządku. W magazynach, szafa metalowa narzędziowa może być wykorzystywana do przechowywania narzędzi wykorzystywanych do konserwacji oraz napraw maszyn i urządzeń. Meble metalowe  tego typu doskonale sprawdzają się także w domach, gdzie mogą być wykorzystywane do przechowywania narzędzi używanych do majsterkowania, napraw domowych i innych prac.

Co przechowuje się w szafce narzędziowej?

Szafa narzędziowa metalowa to doskonałe miejsce do przechowywania szeregu różnorodnych elementów, które są niezbędne w warsztatach czy garażach. Najczęściej są wykorzystywane do składowania:

  • narzędzi ręcznych, takich jak śrubokręty, klucze czy piły,
  • narzędzi elektrycznych — wiertarki, młoty udarowe, szlifierki i piły tarczowe,
  • narzędzi pomiarowych — taśmy miernicze, poziomice,
  • materiałów eksploatacyjnych, takich jak śruby, wkręty, gwoździe papiery ścierne i taśmy klejące,
  • przyborów do majsterkowania, czyli szpachelek, pędzli, wałków malarskich, części zamiennych do maszyn, środków chemicznych — farby, smary, oleje, artykułów BHP, takich jak okulary ochronne, rękawice czy kaski.

Ważne jest, aby szafki metalowe do warsztatu służyły do przechowywania przedmiotów w sposób bezpieczny i zorganizowany. Dzięki temu można łatwo znaleźć je gdy będą potrzebne, jak i zadbać o ich dobry stan.

Dobra, solidna szafka na narzędzia do garażu, warsztatu — co ją wyróżnia?

Wielu producentów szaf narzędziowych dokłada wszelkich starań, aby ich meble metalowe były funkcjonalnymi wyrobami. Czym powinna wyróżniać się dobrą szafą do warsztatu? Kluczowa jest solidna konstrukcja. Meble warsztatowe powinny być wytrzymałe i stabilne, aby zapewniały wysoki poziom bezpieczeństwa podczas ich użytkowania.

Dodatkowo ważna jest dobra organizacja wnętrza, która ułatwia przechowanie przedmiotów oraz szybkie zlokalizowanie ich, gdy są potrzebne. Warto, aby szafa na elektronarzędzia miała możliwość zamknięcia na klucz lub była wyposażona w systemy zabezpieczeń, co chroni narzędzia przed kradzieżą lub przypadkowym dostępem.

Szafka narzędziowa metalowa z szufladami i półkami powinna być także wystarczająco duża, aby pomieścić różnorodne narzędzia i akcesoria, jednocześnie nie zajmując zbyt dużo miejsca. Można więc stwierdzić, że dobra szafa narzędziowa to taka, która pozwala na efektywne przechowywanie, łatwe odnajdywanie narzędzi oraz zapewnia ich bezpieczeństwo i trwałość.