Systemy regałów przesynych dedykowane są rownież muzeom, archiwom, galeriom sztuk oraz prywatnym Klientom, pasjonatom sztuki wizualnej. Regały jezdne na obrazy służą przede wszystkim bezpiecznemu przechowywaniu dzieł sztuki. Jednocześnie pozwalają na sprawną organizację archiwum. Konstrukcja mebli umożliwia przechowywanie dzieł o różnych wymiarach – zarówno obrazy standardowe, jak i niestandardowe będą mogły być w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Wygoda i funkcjonalność regałów na obrazy

Nowoczesne regały przesuwne, przystosowane do przechowywania obrazów, umieszczane są na specjalnych szynach. Torowiska montuje się w pomieszczeniu, które pełni rolę archiwum. Instalacja szyn może być:

  •     nawierzchniowa – szyny montuje się na powierzchni podłogi (dodatkowo montowane są ocynkowane najazdy),
  •     nawierzchniowa z płytą – torowiska instalowane są na powierzchni posadzki, wyrównanie nawierzchni wykonuje się płytą wiórową,
  •     wpuszczone w podłogę.

Regały przesuwne na obrazy to bezpieczeństwo dla dzieł sztuki

Zadbaliśmy także i o to, by korzystanie z regałów jezdnych było w pełni wygodne i bezpieczne dla użytkowników. Dlatego też każdy moduł systemu wyposażony został w specjalną blokadę, dzięki której zredukowane zostaje ryzyko samoczynnego przemieszczenia się danego modułu po torowisku.

Meble, które Państwu proponujemy, wykonywane są z blachy, która wykazuje się wyjątkową odpornością względem intensywnego użytkowania systemu. Ponadto – konstrukcje poszczególnych modułów zostały przygotowane w taki sposób, aby umożliwiały korzystną dla obrazów cyrkulację powietrza i stwarzały dla nich optymalne warunki do przechowywania w archiwum.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje regałów na obrazy: