Meble metalowe biurowe

Szafy biurowe aktowe

Przechowywanie dużych ilości dokumentów wymaga zastosowania solidnych szaf metalowych, które nie tylko skutecznie zabezpieczą ważne materiały, ale także sprostają ciężarowi segregatorów i teczek. Przedstawiamy kolekcję nowoczesnych regałów przesuwnych zamykanych na zamek obrotowy z kluczykiem patentowym. Dzięki przesuwnym drzwiom możliwe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni biurowej. Nowoczesna kolorystyka ułatwia dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia gabinetu. Polecamy zróżnicowane wymiary. Jeśli akt i domumentów w Twojej firmie jest bardzo dużo i potrzebujesz więcej przestrzeni, aby bezpiecznie je przechowywać rozważ większe i bardziej pojemne regały przesuwne.

Dostępne modele szaf aktowych:

Jakie szafy na dokumenty?

Szafki aktowe to meble, które powinny znaleźć się w każdym biurze, niezależnie od jego charakteru. Umożliwiają sprawną organizację dokumentów, przechowywanie ich w uporządkowany sposób, a także łatwy i szybki dostęp do zawartości. Aby jednak jeszcze bardziej zwiększyć ich funkcjonalność, coraz częściej polecanym rozwiązaniem są szafki metalowe na akta.

Mają one sporą przewagę nad drewnianymi, a argumenty, które przemawiają za ich zakupem to m.in.:

  • cechują się większą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywną eksploatację, dzięki czemu mogą być użytkowane przez wiele lat i dalej wyglądać podobnie, jak w dniu zakupu;
  • posiadają wyższy udźwig – szafy na dokumenty metalowe umożliwiają przechowywanie ciężkich segregatorów i teczek, nie odginają się;
  • zajmują mniej miejsca, ponieważ ścianki metalowych szaf biurowych aktowych są cieńsze, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów technicznych;
  • chronią przed zalaniem, uszkodzeniem na skutek działania wysokich temperatur oraz substancji żrących;
  • szafy na dokumenty zamykane zabezpieczają środek przed nieupoważnionym dostępem, próbą wykradzenia ważnych danych;
  • łatwe w czyszczeniu – wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką z detergentem. To wszystko sprawia, że obecnie szafa metalowa na akta staje się standardem w wielu miejscach. Jak ją dobrać, aby służyła przez lata?

Jak dobrać meble na dokumenty do swojego biura?

Wybierając meble metalowe do biura, warto kierować się kilkoma czynnikami. Kluczowym aspektem są wymiary, które trzeba dostosować do realnych potrzeb (zarówno obecnych, jak i przyszłych). Dostępne są zarówno wysokie szafki stojące, jak i kompaktowe szafki wiszące. Jeśli chodzi o rozmieszczenie półek w środku, to najczęściej nie trzeba się o to martwić, ponieważ meble posiadają nawiercone otwory, które umożliwiają ich montaż na różnych wysokościach. Można je też dowolnie zmieniać w trakcie eksploatacji.

W przypadku, gdy biuro jest niewielkich rozmiarów, najlepiej jest zdecydować się na szafy z drzwiami przesuwnymi, które mogą znajdować się nawet w wąskim przejściu. Klasycznie otwierane szafy zajmują więcej przestrzeni, dlatego nie zawsze będą praktyczne. Aby zapewnić jak najlepszą ochronę poufnych dokumentów, warto wybrać szafę zamykaną na dokumenty, która dostępna jest również w wersji z drzwiami przesuwnymi. Zamek, w który jest wyposażona, może być przekręcany lub sejfowy.

Metalowe szafy na dokumenty a design

Metalowe szafy na dokumenty to również uniwersalny design, który można wpasować w każdą aranżację. Tego typu meble są proste, minimalistyczne i ponadczasowe. W wersji białej lub szarej świetnie sprawdzą się w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu. Szafy i szafki beżowe są idealne w przypadku aranżacji, która ma być klasyczna, nierzadko elegancka. Materiał ten umożliwia również uzyskanie innych połączeń kolorystycznych.