Meble socjalne

Wrzutniki na odzież

Wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność gromadzenia i odbioru zanieczyszczonej odzieży roboczej, należy zastosować solidne i praktyczne wrzutniki wykonane z wysokiej jakości stali. Te dostępne w ofercie Silesia Meble mają praktyczny, uchylny kosz wrzutowy oraz optymalną pojemność. Polecamy także model z uchylną kieszenią wrzutową.
Dostęp do szafki chroniony zamkiem na kluczyk. Wywietrzniki zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu. Wyposażenie jest niezastąpione w higienicznym i bezpiecznym magazynowaniu zużytej lub skażonej odzieży jednorazowej.

Dostępne modele:

Wrzutnik na brudną odzież

Wrzutnik na brudną odzież to praktyczny mebel (meble socjalne), który sprawdza się w różnego rodzaju zakładach pracy, warsztatach. Umożliwia przechowywania roboczych ubrań, które uległy zabrudzeniu lub zanieczyszczeniu szkodliwymi substancjami (np. w fabrykach chemicznych). Przeznaczony jest w szczególności do gromadzenia jednorazowej odzieży.

Metalowy brudownik – dlaczego warto?

Brudownik, czyli inaczej wrzutnik na odzież o przemysłowych charakterze, może być wykonany z tworzyw sztucznych lub z metalu, przy czym to drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej higieniczne oraz bezpieczne.

Metalowe meble stosowane w zakładach pracy są trwałe, odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie toksycznych oraz żrących substancji. Wykonywane są ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo, co zapobiega powstawaniu korozji i sprawia, że wilgotne środowisko nie stanowi problemu. W przeciwieństwie do tworzysz sztucznych, stal nie ulega odbarwieniu, przez lata zachowuje swój pierwotny wygląd. Stalowe wrzutniki na brudną odzież są również odporne na działanie skrajnych temperatur. To powoduje, że są nie tylko bezpieczne, ale także higieniczne. Można czyścić je za pomocą mocnych środków chemicznych oraz gorącej wody, zapobiegając tym samym nagromadzaniu się bakterii, pleśni.

Na co zwracać uwagę, wybierając wrzutnik na odzież?

Aby wrzutniki na odzież były wytrzymałe oraz funkcjonalne, należy dopasować ich rodzaj do swoich potrzeb. Jak zostało to wyjaśnione wcześniej, najlepszym rozwiązaniem są meble metalowe na jednorazowe, skażone ubrania robocze, zwłaszcza gdy dotyczy do zakładów chemicznych.

Wymiary, a tym samym pojemność, należy dopasować do indywidualnego zapotrzebowania. Nie ma sensu kupować dużych brudowników w sytuacji, gdy nie będą w pełni zapełniane w ciągu jednego, maksymalnie kilku dni. Ze względów bezpieczeństwa odzież nie powinna leżeć w nich dłużej.

Ważną kwestią są otwory wentylacyjne, w które wyposażone są tego typu meble. Dzięki temu, że powietrze dostaje się do środka, można zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego, brzydkiego zapachu.

Ważne jest także to, w jaki sposób odzież wrzucana jest do brudowników. Najczęściej stosuje się uchylny kosz lub kieszeń wrzutową. Ponadto, ze względów bezpieczeństwa, lepiej, aby wrzutnik był zamykany na klucz. Dzięki temu osoby nieuprawnione, bez odpowiedniego ubrania lub akcesoriów ochronnych, jak rękawice, nie mogą wyciągać skażonej zawartości.

Meble metalowe w ofercie Silesia Meble

Silesia Meble to firma działająca na terenie Śląska, która zajmuje się realizacją zleceń dla klientów z całej Polski. Jesteśmy znani z produkcji regałów przesuwnych, jednak w naszej ofercie znajdują się też meble metalowe będące wyposażeniem fabryk, hal produkcyjnych, magazynów czy archiwów. Wśród nich dostępne są praktyczne wrzutniki na odzież, do kupienia w dwóch różnych wersjach. A jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego brudownika, skontaktuj się z pracownikami Silesia Meble celem uzyskania fachowej porady.