Regały przesuwne (jezdne)

Regały biblioteczne i na czasopisma, przesuwne

Oferujemy Państwu szeroką gamę regałów bibliotecznych i na czasopisma zarówno jako regały przesuwne jak i stałe. Proponujemy różne możliwości wykonania z panelami metalowymi, perforowanymi, ozdobnymi jak również specjalnie dopasowanymi do rodzaju wnętrz z panelem z płyty meblowej lub w specjalnej ozdobnej ramie.

Regały biblioteczne przesuwne i stałe

Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa regały biblioteczne na konkretne zamówienie z różnymi opcjami dodatkowymi.


Zapraszamy do kontaktu celem opracowania najlepszej oferty dla Państwa.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje regałów bibliotecznych:

 

Regały przesuwne biblioteczne

W bibliotekach, zarówno tych małych, jak i dużych, wojewódzkich czy uniwersyteckich, często liczy się każde dobrze zagospodarowane miejsce. W części dla czytelników książki powinny być możliwie jak najlepiej wyeksponowane, natomiast w magazynach ważne jest to, aby był do nich łatwy dostęp i by przechowywanie było bezpieczne.

W obu tych przypadkach sprawdzają się regały biblioteczne dostępne w naszej ofercie. Mogą to być zarówno meble tradycyjne (stałe), jak i przesuwne, przy czym coraz większą popularnością cieszy się system regałów jezdnych. Czym się charakteryzuje?

Regały przesuwne wyglądem oraz funkcjonalnością przypominają tradycyjne modele. Różnią się tym, że są wyposażone w prowadnice oraz napęd, który umożliwia im poruszanie się po umieszczonym w podłodze torowisku. Dzięki temu pojedyncze regały mogą znajdować się obok siebie, bez żadnych przerw. Za pomocą napędu (korbowego lub elektrycznego), przesuwa się wybraną część mebli, aby utworzyć pomiędzy nimi korytarz o pożądanej szerokości.

Cały system jest niezwykle prosty w obsłudze, nie wymaga użycia siły, a przy tym jest bardzo praktyczny. Gdzie sprawdzą się regały jezdne biblioteczne?

Gdzie regały biblioteczne przesuwne?

Od razu można zaznaczyć, że przesuwne regały biblioteczne nie są odpowiednim rozwiązaniem w pomieszczeniach, które są udostępnione czytelnikom. Będą za to odpowiednie w części magazynowej, archiwalnej. Dotyczy to w szczególności bibliotek wojewódzkich oraz uniwersyteckich, w których tylko niewielka część zbiorów jest udostępniona do swobodnego przeglądania.

Dzięki meblom przesuwnym można zoptymalizować zagospodarowanie przestrzeni. Brak korytarzy pomiędzy regałami sprawia, że o wiele więcej zmieści się ich w jednym rzędzie. Jednocześnie nie trzeba martwić się o funkcjonalność tego systemu. Na pojedynczych meblach można umieścić etykiety, które będą opisywać, jakie książki się na nich znajdują. Dodatkowo można zamówić regały na zbiory specjalne, które są dostosowane do konkretnych potrzeb.

Gdzie regały biblioteczne stałe?

Część przeznaczoną dla czytelników najczęściej wypełniają regały biblioteczne stałe, które mogą być metalowe lub wykonane z płyty drewnianej. Ze względu na trwałość, znacznie popularniejszym wyborem są regały biblioteczne metalowe, których ostateczny wygląd można dopasować do danego projektu. W bibliotekach sprawdzają się również regały na czasopisma, których konstrukcja pozwala na wyeksponowanie okładek gazet, a także na umieszczenie ich w taki sposób, aby nie doprowadzić do uszkodzenia (dotyczy to w szczególności gazet codziennych).

Producent regałów przesuwnych

Silesia MEBLE to producent regałów przesuwnych oraz stałych do biblioteki. Oferujemy dedykowane rozwiązania, które dopasowujemy do możliwości przestrzennych oraz potrzeb. Oprócz tego zajmujemy się serwisem regałów przesuwnych, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie przez wiele lat.