Oferujemy Państwu doskonałe szafy na mapy. Dzięki starannemu projektowi zapewniają one bezpieczne przechowywanie oraz wygodny dostęp do dokumentacji kartograficznej. Nasz katalog obejmuje zarówno stojące, szafy do map, jak i systemy wiszące. Jeśli masz duże potrzeby przechowywania zobacz naszą inna propozycje, czyli regały przesuwne. Zapewniają one duże oszczędności przestrzeni.

Dostępne modele metalowych szaf na mapy:

Co to są szafy na mapy?

Szafy na mapy to unikalny typ mebla, który służy do ich przechowywania i organizowania. Składają się z wielu płaskich półek lub szuflad, które umożliwiają składowanie map w zorganizowany sposób. Są one zaprojektowane tak, aby pozwolić na bezpieczne przechowywanie i łatwy dostęp do różnych rodzajów dokumentów geograficznych. Ich wykorzystanie nie wymaga składania arkuszy, przez co nie niszczą się i nie gniotą. Niektóre szafy na mapy mogą mieć również systemy blokad lub zabezpieczeń, aby zapewnić poufność lub chronić wartościowe dokumenty.

Gdzie sprawdzi się szafa na mapy?

Szafki na mapy są szczególnie przydatne dla organizacji lub osób, które regularnie korzystają z planów zagospodarowania w swojej pracy, np.: planiści, geografowie, architekci, naukowcy, służby ratownicze i inne zawody związane z przestrzenią geograficzną.

Dzięki szafom na mapy mogą utrzymać porządek, chronić mapy przed uszkodzeniami i mieć szybki dostęp do potrzebnych dokumentów. Meble te są często wybierane przez biura planowania miejskiego i urbanistycznego czy biura architektoniczne.

Komoda na mapy jest także wykorzystywana przez jednostki wojskowe i agencje bezpieczeństwa do przechowywania poufnych planów operacyjnych, taktycznych i strategicznych.

Ponadto regał na mapy może być wykorzystany w instytucjach edukacyjnych i badawczych, takich jak szkoły, uniwersytety i biblioteki, a także muzea i galerie sztuki.

Warto podkreślić, że meble metalowe na mapy mogą być wykorzystane także jako szafy na rysunki. W związku z tym znajdą zastosowanie w galeriach sztuki, a także uczelniach i szkołach plastycznych. Szafy na mapy są także kupowane przez artystów malarzy, które wykorzystują je jako miejsce do bezpiecznego przechowywania swojej sztuki.

Na co zwrócić uwagę, kupując szuflady na mapy?

Wybór szafy na mapy nie jest łatwy, zwłaszcza gdy zakupu dokonuje się po raz pierwszy. Aby ułatwić to zadanie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując mebel. Przede wszystkim, najważniejsze są rozmiar i pojemność, tak aby szafka pomieściła wszystkie arkusze, na które jest przeznaczona.

Ważna jest także jej organizacja w środku — powinna mieć odpowiednie uchwyty, klamry lub inne mechanizmy, które utrzymają dokumenty w miejscu i zapobiegną ich zgniataniu. Ponadto szafy na mapy powinny być solidne, wykonane z trwałych materiałów, aby zapewnić długotrwałą wytrzymałość. Konstrukcja powinna być stabilna i odporna na uszkodzenia, aby posłużyła przez długie lata.

Jeżeli w szafie przechowane będą wartościowe lub poufne mapy, warto wybrać model z odpowiednimi zabezpieczeniami. Zapewni to ochronę przed nieuprawnionym dostępem.

Szafka na mapy — miejsce ustawienia

Wiele osób po zakupie szafy na dokumenty zastanawia się, gdzie najlepiej zaaranżować ją we wnętrzu — na biurku, w komodzie, a może na regale? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych preferencji, dostępnej przestrzeni i charakteru pracy.

W wielu przypadkach bardzo wygodne jest umieszczenie szuflad na mapy na stanowisku roboczym. Zapewnia to łatwy dostęp do przechowywanych planów i umożliwia szybkie znalezienie potrzebnych dokumentów bez konieczności chodzenia po nie. Z drugiej strony jednak umieszczenie szafy na mapy wewnątrz większej szafy lub mebla biurowego może pomóc w utrzymaniu porządku i estetyki w biurze. Rozwiązanie to jest także rekomendowane w przypadku przechowywania poufnych planów. Warto pamiętać, że są to jedynie wskazówki — ostateczna decyzja zależy od użytkownika, charakteru jego pracy oraz dostępnej przestrzeni.