Meble metalowe biurowe

Szafy kartotekowe

W przechowywaniu wszelkich kartotek bardzo ważne jest ich uporządkowanie oraz odpowiednia ochrona przed światłem, wilgocią czy dostępem osób niepowołanych. Oferowane przez nas kartotekowe szafy metalowe wyposażone są w głębokie szuflady na prowadnicach, z systemem zabezpieczającym przed wypadnięciem. Kartoteka zamykana jest zamkiem centralnym. W naszym asortymencie są również kontenery kartotekowe. Wytrzymałość mechaniczna pozwala na długoletnią eksploatację oraz bezpieczne przechowywanie ważnych dokumentów. Jeśli szukasz czegoś więcej niż szafy na kartoteki, bo Twoje zasoby katotek są większe zobacz regały przesuwne, które na mniejszej przestrzeni zmieszczą więcej kartotek. Regały przesuwne dopasujemy dokładnie do tego co chcesz w nich przechowywać, np: regały przesuwne na dokumenty.

Dostępne modele szaf kartotekowych:

Szafa kartotekowa — co to za mebel?

Szafy kartotekowe to meble biurowe zaprojektowane specjalnie do przechowywania i organizacji dużych ilości kartotek. Pozwalają one na bezpieczne i uporządkowane przechowywanie dokumentów, co jest niezwykle istotne w instytucjach, w których papierowe dokumenty muszą być łatwo dostępne.

Nasze szafy kartotekowe są niezwykle funkcjonalne — wykonujemy je z metalu, posiadają praktyczne szuflady, które umożliwiają łatwe sortowanie i kategoryzowanie akt. Warto dodatkowo oznakować skrytki, by móc szybciej wyszukać potrzebne dokumenty.

Co ważne szuflady zabezpieczone są przed wypadaniem, a szafa aktowo-kartotekowa wyposażona jest w zamek centralny dla zachowania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych kartotek.

Składowanie dokumentów w naszych szafach kartotekowych ma wiele korzyści. Po pierwsze, pomagają one w utrzymaniu porządku, co jest kluczowe dla skutecznego zarządzania informacjami. Po drugie, pozwalają na łatwy i szybki dostęp do potrzebnych dokumentów, co przyspiesza pracę biurową i zwiększa produktywność. Ponadto nasze szafy kartoteczne są odporne na uszkodzenia, a co za tym idzie doskonale chronią przechowywane dokumenty przed zniszczeniem czy utratą.

Gdzie zastosowanie ma szafka kartotekowa?

Szafy kartotekowe sprawdzą się w różnych instytucjach i organizacjach, które mają potrzebę przechowania w zorganizowany sposób dużej liczby kartotek. Są często używane w biurach różnego rodzaju, takich jak: działy administracyjne dużych firm, kancelarie prawne, firmy ubezpieczeniowe, agencje rządowe.

Służą do przechowywania: akt pracowników, klientów, danych finansowych, kontraktów, umów. Ponadto szafki kartotekowe metalowe sprawdzają się w instytucjach związanych z archiwizowaniem oraz w bibliotekach do przechowywania kart zawierających informacje o posiadanych w zbiorach książkach, czasopismach i innych materiałach bibliotecznych.

Warto także zaznaczyć, że często wykorzystywana jest szafa kartotekowa medyczna, która sprawdza się w placówkach ochrony zdrowia, głównie do przechowania kartotek pacjentów.

Dlaczego szafa kartotekowa metalowa to najlepszy wybór dla Państwa organizacji?

W naszej ofercie posiadamy szafy kartotekowe metalowe. Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tego materiału z kilku powodów. Przede wszystkim wzięliśmy pod uwagę to, że metal jest bardzo trwałym materiałem, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i zużycie.

Szafy kartoteczne metalowe są w stanie wytrzymać ciężar dużej liczby dokumentów, co sprawia, że są one solidnym rozwiązaniem do przechowywania i organizacji kartotek. Jako producent szaf kartotekowych zwróciliśmy także uwagę na to, że metal jest niepalny, co sprawia, że meble metalowe gwarantują większe bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Warto także zaznaczyć, że metal jest łatwy do czyszczenia i dezynfekcji. To szczególne ważne w przypadku szafy na dokumentację medyczną.

Co to znaczy szafa kartotekowa A4, szafa kartotekowa B5?

Termin „szafa kartotekowa A4” lub „szafa kartotekowa B5” odnosi się jej rozmiaru, który jest dostosowany do przechowywania dokumentów o określonym formacie. A4 i B5 są standardowo stosowane w biurach i instytucjach na całym świecie. A4 to najpopularniejszy format papieru stosowany w biurach i drukarniach. Ma wymiary 210 mm na 297 mm. Jest powszechnie używany do drukowania dokumentów, takich jak listy, raporty, umowy itp. B5 to format papieru o nieco mniejszych wymiarach niż A4. Ma rozmiar 176 mm na 250 mm. Szafa na kartoteki B5 jest dostosowana do przechowywania dokumentów, takich jak broszury, instrukcje, książki, magazyny itp.