Regały przesuwne (jezdne)

Akcesoria i elementy dodatkowe do regałów przesuwnych

Ułatwiając Państwu wygodne i funkcjonalne użytkowanie proponujemy w swej ofercie szereg dodatkowych elementów, które możecie Państwo dokupić do regałów przesuwnych, a które pomogą Państwu w codziennej pracy z nimi.
 

Akcesoria do regałów przesuwnych Silesia Meble

 
W swej ofercie proponujemy:
 • różnego rodzaju przekładki metalowe typu L , typu T , prętowe zapobiegające przesuwaniu się dokumentów na półkach,
 • etykiety zawieszane na panel przedni dostarczane w standardzie , oraz dodatkowe zawieszane na półkę,
 • etykiety przezroczyste montowane na życzenie Zamawiającego
 • dodatkowe listwy za półkowe zapobiegające dokumentom takim jak koperty czy cienkie teczki przesuwania się na sąsiednią półkę,
 • specjalne oddzielacze z pręta montowane do regałów jezdnych,
 • drzwi przesuwne lub uchylne montowane w celu bezpieczeństwa przechowywanych zbiorów, drzwi żaluzjowe w specjalnych przypadkach,
 • pulpity wysuwane (odkładcze)- ułatwiające pracę ,
 • uszczelki gumowe możliwe do zamontowania na panelu przednim lub po całym obwodzie uszczelniające go i jako zabezpieczenie przed kurzem,
 • możesz również zamówić u nas specjalną aplikację (logo firmy) na panel frontowy który będzie tworzył po zamknięciu regałów spójną całość,
 • haczyki na obrazy (różnego typu) – dopasowane do Twoich potrzeb,
 • podłoga wyrównująca przestrzeń między szynami.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje regałów przesuwnych:

 

Akcesoria do regałów przesuwnych

Regały przesuwne to sposób na optymalizację dostępnej przestrzeni w magazynach, archiwach, bibliotekach (regały przesuwne biblioteczne) czy muzeach (np. regały przesuwne na obrazy). Dzięki nim można w pełni zagospodarować miejsce, oszczędzając tym samym na wynajmie/zakupie kolejnych pomieszczeń do przechowywania. I to, co sprawia, że system mebli jezdnych jest tak popularnym rozwiązaniem, to możliwość dopasowania go do swoich potrzeb oraz możliwości.

Jednym ze sposobów na to są akcesoria do regałów przesuwnych. Sprawiają, że korzystanie z nich jest jeszcze bardziej wygodne oraz praktyczne. Mogą ułatwiać pracę lub dodatkowo zabezpieczać zbiory. Można zakupić je zarówno na etapie składania zamówienia na meble przesuwne i wtedy zostaną one od razu uwzględnione w projekcie, jak i lub później. Taka modyfikacja całego systemu jest sposobem na dopasowanie go do zmieniających się potrzeb. Korzystają z tego również firmy, które chcą rozłożyć wydatki ponoszone na tego typu inwestycje.

Jakie elementy dodatkowe do regałów przesuwnych?

Istnieje szeroki oraz zróżnicowany wybór dodatkowych elementów do regałów przesuwnych. To, co sprawdza się we większości przypadków, to przekładki metalowe. Zapobiegają one przemieszczaniu się książek oraz dokumentów po półkach, gdy te nie są w pełni wypełnione. Nie dość, że ułatwia to organizację miejsca na meblach, to jeszcze podczas przesuwania pojedynczych regałów minimalizuje się ryzyko przypadkowego wypadania znajdujących się w nich rzeczy. Przekładki mogą być prętowe oraz w kształcie litery L lub T.

Drugim rozwiązaniem tego typu są specjalne listwy, które uniemożliwiają przesuwanie się cienkich teczek oraz kopert na sąsiednią półkę. Przyda się to zwłaszcza w archiwach.

Sposobem na ułatwienie codziennej pracy są pulpity montowane na regałach. Można je wysunąć i odłożyć na nie dokumenty, zbiory, które są potrzebne, po czym przejść do szukania następnych. Dzięki temu nic się nie gubi, nie trzeba też trzymać coraz większego stosu kopert, teczek czy książek w ręku.

Elementem, który rekomendujemy niezależnie od tego, gdzie regały przesuwne są montowane, są etykiety, które zawiesza się na ściance mebli. Dzięki nim można opisać zawartość poszczególnych regałów, co ułatwia poruszania się między nimi, dostęp do poszczególnych dokumentów. Nasze meble przesuwne w standardzie posiadają etykiety, które mocuje się na panel przedni, a oprócz tego można indywidualnie zamówić etykiety na półki.

Chcesz mieć pewność, że Twoje zbiory będą odpowiednio zabezpieczone? Zamów drzwi przesuwne lub uchylne, które dodatkowo mogą być wyposażone w zamek. To zmniejszy ryzyko kradzieży, dostępu przez osoby niepowołane.

W przypadku szczególnie cennych rzeczy np. obrazów, manuskryptów, polecamy drzwi żaluzjowe. Natomiast uszczelki gumowe zmniejszają przedostawanie się kurzu do środka regałów.

Producent regałów przesuwnych

Chcesz, aby regały przesuwne były w pełni dopasowane do Twoich potrzeb? Skorzystaj z naszych usług – nie tylko zaprojektujemy podstawowy system, składający się z pojedynczych mebli, torowiska i napędu, ale również zaproponujemy dodatkowe akcesoria, które zwiększą funkcjonalność. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów.