Regały przesuwne (jezdne)

Regały przesuwne na dokumenty i książki

Regały przesuwne to ekonomiczne wykorzystanie powierzchni

Przygotowywane przez nas regały jezdne, ze względu na nowoczesny system przesuwania, są doskonałym rozwiązaniem dla wnętrz wymagających przemyślanych rozwiązań. Meble te pomagają w ekonomicznym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni oraz bezpiecznym przechowywaniu zbiorów. Ułatwiają także do nich dostęp.
 

Regały jezdne - udźwigną kilogramy dokumentacji, książek

Regały przesuwne na dokumenty dedykowane są bibliotekom, archiwom firmowym oraz prywatnym. Wykonane zostały z materiałów o wyjątkowej odporności – m.in. na silny nacisk mechaniczny oraz intensywną eksploatację. Nie uginają się pod ciężarem przechowywanej dokumentacji ani też nie ulegają odkształceniom. Wyróżnia je konstrukcja modułowa, dzięki której tworzone za ich pomocą systemy mogą być całkowicie dostosowywane do wielkości danego wnętrza.
 

Regały przesuwne to funkcjonalne zagospodarowanie archiwum

Korzystając z oferty Silesia Meble zyskują Państwo okazję do funkcjonalnego zagospodarowania pomieszczeń archiwalnych oraz zaaranżowania ich w sposób bezpieczny. Każdy regał przesuwny, który proponujemy, wyposażony jest w specjalną blokadę, uniemożliwiającą samoczynne przemieszczanie się po szynie.
 
Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na elastyczność naszej oferty regałów przesuwnych. Wszystkie realizacje wykonujemy w oparciu o pomiary pobrane w pomieszczeniu (bibliotece, archiwum), w którym dany system reagałów ma funkcjonować, dzięki czemu jesteśmy w stanie całkowicie dostosować jego wymiary do indywidualnych wymagań. Warto również podkreślić, że meble te wykonywane są w sposób estetyczny – doskonale uzupełniają przestrzenie pomieszczeń archiwalnych. Realizacje te prezentują się niezwykle elegancko.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje regałów przesuwnych:

 

Regały przesuwne jezdne do archiwum, firmy

W Twojej firmie przechowywana jest duża ilość dokumentów? Kończy się już na nie miejsce? Zastąp tradycyjne rozwiązania regałami jezdnymi, które pozwolą na wykorzystanie dostępnej przestrzeni nawet w 80%. Przesuwny regał na akta to tak naprawdę ciąg mebli zamontowany na torowisku. Na co dzień poszczególne moduły ściśle do siebie przylegają, aczkolwiek w razie potrzeby można pomiędzy nimi utworzyć drogę wewnętrzną. Na system regałów jezdnych składają się pojedyncze meble (moduły), napęd umożliwiający swobodne przesuwanie regałów, a także torowisko, po którym się przemieszczają.

Regały na dokumenty

Regały przesuwne, w zależności od rodzaju półek, mogą być przystosowane do przechowywania różnego typu zasobów. Podstawowy model to regały do firmy, archiwum i biblioteki, które pozwalają na magazynowanie segregatorów, akt oraz książek. Wyposażone są w półki, które, dzięki rozmieszczonym co 20 mm zaczepom, można umieszczać w regularnych odstępach lub dowolnie manewrować ich wysokością. To, co jeszcze wyróżnia regał na dokumenty, to wysoka nośność półek. Można umieszczać na nich dużą ilość książek bez obawy, że konstrukcja będzie się odkształcać, ulegać zniszczeniu.

Jak dopasować regały archiwizacyjne do swoich potrzeb?

Regały jezdne mają charakter modułowy, co oznacza, że można je dowolnie rozbudowywać, dostosowując do wymiarów pomieszczenia – sprawdzą się nawet w niewielkiej wielkości archiwum, pozwolą na pełne wykorzystanie przestrzeni. To, co określa się w pierwszej kolejności, to rodzaj i długość torowiska. Na tej podstawie wyliczana jest ilość regałów, które się zmieszczą, pozostawiając jednocześnie wystarczającą ilość miejsca na tworzenie dróg wewnętrznych.

Dużą zaletą regałów do biura na dokumenty jest także to, że można decydować o takich parametrach jak wysokość regałów, długość i głębokość półek oraz odstęp pomiędzy nimi. Natomiast nośność półek jest w każdym przypadku taka sama i wynosi 80 kg. Dodatkowo można dokupić akcesoria do regałów przesuwnych, co jest sposobem na ich pełną optymalizację. To m.in.

  • etykiety,
  • pulpity wysuwane (tzw. odkładacze),
  • logo firmy naklejane na przednie panele mebli.

Producent regałów przesuwnych

Jeśli chcesz mieć pewność, że regały przesuwne do archiwum będą trwałe, odporne na uszkodzenia i intensywną eksploatację, a także dopasowane do Twoich potrzeb, zamów je u sprawdzonego producenta jak Silesia MEBLE. Możesz skontaktować się z konsultantami, którzy pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązania, a także zaprojektują cały system.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z dodatkowej usługi – serwisu regałów. Nasi specjaliści oferują zarówno utrzymanie całej konstrukcji w idealnym stanie, jak i szybką naprawę w nagłych wypadkach.

Oprócz tego Silesia MEBLE oferuje regały do biura na teczki zawieszkowe, które ułatwią porządkowanie dokumentacji. Dowiedz się o nich więcej, sprawdzając informacje na naszej stronie lub kontaktując się bezpośrednio z nami.