Meble warsztatowe

Szafy na komputer

Niezastąpiona w każdym warsztacie szafka na komputer skutecznie zabezpieczy sprzęt przed zanieczyszczeniem, pyłami, wilgocią oraz wstrząsami. Monitor ukryty jest w szafce z szybą pleksi. Klawiatura zaś mieści się w szufladzie chroniącej przed zanieczyszczeniami. Otwory wentylacyjne zaprojektowano tak, aby sprzęt nie przegrzewał się nawet w wymagających warunkach pracy. Nasze szafy metalowe, regały jezdne i przesuwne, stoły robocze i inne elementy wyposażenia warsztatów czy biur spełniają swoje funkcje niezawodnie.

Dostępne modele:

Czym jest szafa na komputer przemysłowy?

Szafa pod komputer przemysłowy to specjalnie zaprojektowania szafka, obudowa, która zapewnia ochronę i bezpieczeństwo sprzętowi komputerowemu używanemu w środowiskach niekorzystnych dla sprzętu. Szafki przemysłowe na komputer są zazwyczaj wykonane z solidnych materiałów, które chronią urządzenie nie tylko przed warunkami środowiskowymi, ale także wstrząsami, kurzem oraz innymi czynnikami, które mogą mu zaszkodzić. Szafy na komputery przemysłowe występują w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Do wyboru są modele z jednym lub kilkoma otworami na monitor, z półkami na klawiaturę i mysz, a także z dodatkowymi przegrodami na akcesoria.

Szafka na komputer przemysłowy — tu warto ją zastosować!

Szafki metalowe na komputer stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba chronienia komputerów przed: ekstremalnymi warunkami środowiskowymi, pyłem, wilgocią, wstrząsami czy innymi czynnikami, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie urządzeń. Do miejsc, w których warto rozważyć ich zamontowanie zalicza się:

  • hale produkcyjne firm działających w różnych branżach — przemysł motoryzacyjny, spożywczy, chemiczny, drzewny, farmaceutyczny, elektromaszynowy, metalurgiczny, włókienniczy, energetyka, telekomunikacja, etc.,
  • magazyny i warsztaty,
  • laboratoria,
  • firmy budowlane.

Oprócz wymienionych powyżej zastosowań, szafy na komputery przemysłowe mogą być wykorzystywane również w innych miejscach, w których zauważono, że sprzęt komputerowy narażony jest na działanie szkodliwych czynników.

Dlaczego warto zainwestować w dobrą szafkę przemysłową na komputer?

Szafy na komputery mają wiele zalet, które sprawiają, że są niezbędnym wyposażeniem w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach. Tak jak wspomniano wcześniej, pozwalają one na ochronę sprzętu przed kurzem, pyłem, wilgocią, wstrząsami czy wysoką temperaturą. Dzięki temu komputery mogą być bezpiecznie użytkowane w trudnych warunkach, co pozwala na zapewnienie im długiej i bezawaryjnej pracy.

Ponadto meble te pozwalają na zabezpieczenie urządzeń oraz danych przed kradzieżą lub dostępem osób niepowołanych. Warto zaznaczyć, że szafa przemysłowa na komputer od Silesia Meble jest zaprojektowana tak, aby zapewnić łatwy i wygodny dostęp do urządzenia. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo i szybko korzystać z niego, bez konieczności wyjmowania go z szafy.

Szafy na komputer przemysłowy a inny sprzęt

Szafa komputerowa przemysłowa, wbrew nazwie, może być wykorzystana do zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami oraz kradzieżą także innego sprzętu. Bardzo często ma zastosowanie dla serwerów, urządzeń sieciowych, sprzętu audio-wideo, a także urządzeń laboratoryjnych.

Wiele szaf przemysłowych może być dostosowanych do różnych rozmiarów i kształtów sprzętu oraz wyposażonych w systemy chłodzenia, ochronę przed wilgocią czy systemy montażowe dopasowane do konkretnego sprzętu. Dlatego, choć początkowo były one zaprojektowane z myślą o komputerach, mogą być również wykorzystane do ochrony różnego rodzaju sprzętu elektronicznego w środowiskach przemysłowych.