Pozostała oferta mebli

Antresole magazynowe

Jeżeli dysponujecie Państwo dużą halą magazynową gdzie istnieje możliwość zamontowania podwójnego poziomu regałów zachęcamy do skorzystania z usługi wyceny antresoli magazynowych. Taka wycena jest przygotowywana każdorazowo biorąc pod uwagę warunki zabudowy: parametry samych regałów jak i usytuowanie ich w pomieszczeniu. Jeśli zależy Ci na optymalizacji miejca w magazynie rozważ też regały przesuwne.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje antresol przemysłowych:

Co wyróżnia antresole magazynowe?

Antresole magazynowe to stalowe konstrukcje, które montowane są w wysokich halach magazynowych. Pozwalają one na zwiększenie dostępnej powierzchni poprzez dodanie jednego lub kilku dodatkowym poziomów składowania. Aby zoptymalizować przechowywanie, regały-antresole mogą być jednopoziomowe, dwupoziomowe lub wielopoziomowe. Są wykorzystywane do składowania różnego rodzaju towarów, w tym: wszelkiego rodzaju produktów, palet, a nawet maszyn i urządzeń. Oprócz podstawowych elementów, takich jak podpora, belki nośne, pomost lub balustrady mogą także być wyposażone w schody albo windy umożliwiające dostęp do górnych poziomów, przenośniki oraz oświetlenie, które wpływają pozytywnie na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania tych mebli.

Gdzie zastosowanie ma antresola przemysłowa?

Meble metalowe, takie jak antresola magazynowa, montowane są w przedsiębiorstwach, w których ważne jest wykorzystanie trwałych rozwiązań pozwalających na usprawnienie magazynowania. Bardzo często są montowane w magazynach produkcyjnych do składowania surowców, półproduktów lub gotowych produktów, a także maszyn i urządzeń produkcyjnych.

Mogą być także wykorzystane w magazynach handlowych do przechowywania towarów przeznaczonych do sprzedaży, zwrotów oraz produktów wycofanych ze sprzedaży. Dobrze sprawdzają się również w magazynach logistycznych, jako rozwiązanie do uporządkowanego składowania towarów przeznaczonych do wysyłki bądź w tranzycie.

Antresole magazynowe to uniwersalne rozwiązanie, które może być wykorzystywane w różnych magazynach, w zależności od potrzeb użytkownika. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyne miejsca, gdzie się sprawdzają. Można je także zamontować w niektórych zakładach produkcyjnych, gdzie mogą być wykorzystywane do przechowywania gotowych produktów, półproduktów czy surowców.

Regały-antresole sprawdzają się także w biurach czy firmach świadczących usługi, tworząc dodatkową przestrzeń, np. jako regały do archiwizacji dokumentów.

Antresole przemysłowe — zalety

Regały antresolowe to rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści, zarówno ekonomicznych, logistycznych, jak i technicznych. Jak wcześniej wyjaśniono, mogą być wykorzystywane w różnych miejscach, w zależności od potrzeb użytkownika. Warto jednak znać kilka ogólnych korzyści, które daje ich zastosowanie w przestrzeniach:

  • zwiększenie dostępnej powierzchni, która w innym przypadku byłaby niezagospodarowana;
  • bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej;
  • ułatwienie dostępu do towarów, a co za tym idzie łatwiejsza organizacja zapasów oraz lepsze zarządzanie magazynem;
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy poprzez opcjonalne elementy zabezpieczające, które chronią pracowników przed upadkiem z wysokości;
  • możliwość wykorzystania ich nie tylko do składowania, ale także jako dodatkowe powierzchnie robocze.

Dbając o uporządkowane przechowywanie przedmiotów, warto także rozważyć regały magazynowe, które posiadamy w naszej ofercie. Świetnie sprawdzają się do dużych, wysokich pomieszczeń, jak i do domowych warsztatów, piwnic i garaży.