Meble warsztatowe

Stoły warsztatowe

Solidne stoły warsztatowe z blatem wykończonym sklejką to odpowiednie miejsce do pracy z narzędziami i majsterkowania. Obudowa wykonana jest z grubej stali odpornej na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Dodatkowe wyposażenie pozwala na zachowanie porządku na stanowisku roboczym. Na wyposażenie stołu do warsztatu składają się:

 • szafka szufladowa z zamknięciem centralnym na kluczyk patentowy,
 • szafka uchylna z półką przestawną,
 • dwie zamykane na kluczyk szuflady bezpośrednio pod blatem.

W ofercie mamy również model z tablicą z zawiesiami na narzędzia.

Dostępne modele metalowych stołów warsztatowych:

Co to stół warsztatowy?

Stoły warsztatowe to meble zaprojektowane tak, aby można było wygodnie i precyzyjnie wykonywać przy nich prace manualne, takie jak:

 • obróbka drewna, metalu lub innych materiałów,
 • montaż i naprawa urządzeń,
 • spawanie,
 • lutowanie,
 • malowanie,
 • lakierowanie.

Zapewnia stabilną i bezpieczną powierzchnię do pracy, dlatego jest to kluczowy element wyposażenia każdego warsztatu, niezależnie od tego, czy jest to mały domowy warsztacik, warsztat samochodowy, ślusarski, stolarski czy duży zakład przemysłowy.

Stoły warsztatowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby móc dopasować je do różnych potrzeb i przestrzeni. Ich kluczowymi elementami są wytrzymały blat oraz stabilne nogi. Stół roboczy warsztatowy może być również wyposażony w różne akcesoria, takie jak otwory na wkręty, uchwyty na narzędzia lub szuflady.

Stół warsztatowy z szufladami czy bez — na jaki się zdecydować?

Wybór stołu warsztatowego z szufladami lub bez nich zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto jednak wiedzieć, że model ze schowkami ma wiele korzyści. Wśród nich użytkowy wymieniają najczęściej:

 • wygodne i bezpieczne miejsce do przechowywania narzędzi i materiałów, dzięki czemu mają porządek w warsztacie,
 • oszczędność miejsca,
 • ułatwienie pracy dzięki łatwej dostępności wszystkich rzeczy potrzebnych w czasie jej wykonywania.

Warto jednak zaznaczyć, że meble warsztatowe bez szuflad zapewniają większą powierzchnię roboczą, co jest przydatne przy pracy nad większymi elementami, co również warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

Jak wybrać stół warsztatowy do garażu, pracowni, warsztatu?

Warsztatowy stół roboczy to element wyposażenia, który może znacząco poprawić komfort pracy. Ważny jest jednak jego dobry wybór. Jednym z istotniejszych aspektów podczas porównywania modeli dostępnych na rynku jest ich rozmiar. Stół warsztatowy powinien być dostosowany do wielkości warsztatu i rodzaju prac, które będą wykonywane. Jeśli przeprowadzane będą działania wymagające dużej powierzchni roboczej, to warto wybrać model o większym blacie.

Drugi ważny parametr to wysokość stołu warsztatowego. Powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika. Nie powinien być ani zbyt wysoki, ani zbyt niski, ponieważ może doprowadzić to do braku komfortu w czasie pracy oraz bólu pleców.

Przed zakupem warto upewnić się, że mebel jest wystarczająco solidny, by wytrzymać obciążenia, jakie na nim będą występować. Ma to szczególne znaczenie, jeśli planowane są prace z ciężkimi narzędziami lub elementami.

Gdy istnieje potrzeba przemieszczania stołu wokół warsztatu, warto rozważyć zakup modelu z kółkami lub łatwym systemem przenoszenia, co ułatwi pracę.

Stół warsztatowy metalowy — dlaczego warto?

Materiał, z którego powinien być wykonany stół warsztatowy, zależy od indywidualnych potrzeb, rodzaju prac wykonywanych na stole i środowiska, w którym będzie używany. Warto jednak zaznaczyć, że stoły metalowe warsztatowe (podobnie jak inne meble metalowe) stanowią popularny segment na rynku. Wynika to z faktu, że metal jest najtrwalszym materiałem, odpornym na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia, zadrapania czy odpryski. Zapewnia stabilność nawet przy dużych obciążeniach. Stoły warsztatowe metalowe są również odporne na korozję, dzięki czemu można je używać w wilgotnych środowiskach oraz w pracy z agresywnymi środkami chemicznymi. Warto także podkreślić, że meble z metalu są łatwe do wyczyszczenia, co jest szczególnie przydatne w środowisku warsztatowym, gdzie może być dużo brudu, oleju czy innych trudnych do zmycia substancji.

Metalowe stoły warsztatowe są często montowane w miejscach, w których wykonywane są prace wymagające dużej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia bądź panuje duża wilgotność. Ponadto sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chce mieć się pewność, że mebel posłuży przez wiele lat.